Kiedy włosy potrzebują pielęgnacji ?

Manufaqtura Art
ManufaQtura Art to my
Salon ManufaQtura Art powstał w 2010 roku . Od tego czasu udało Nam się zebrać stałe grono klientów dzięki którym możemy rozwijać swoją pasję do fryzjerstwa. Z biegiem lat dzięki profesjonalnym szkoleniom jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom usługi na wysokim poziomie. Pracujemy tylko na profesjonalnych kosmetykach takich jak: GOLDWELL,MOROCCANOIL i GLOBAL KERATIN.

Mieścimy się w samym sercu Opola, jesteśmy zespołem z twórczym podejściem do swojej profesji. Elastyczność i perfekcyjne opanowanie warsztatu sprawia, że strzyżenie, koloryzacja włosów jest dla nas sztuką. Nie boimy się eksperymentów, zawsze mając przy tym na uwadze walory estetyczne oraz praktyczne fryzur.

doświadczenie
DOŚWIADCZENIE
Wiele lat w branży sprawiło, że staliśmy się ekspertami
pasja
PASJA
To co robimy, to nasz sposób na życie, a nie tylko praca
klient
KLIENT
Najważniejszą osobą w naszym salonie jest zawsze klient
sztuka
SZTUKA
Dla nas fryzjerstwo to nic innego jak po prostu sztuka
Kiedy włosy potrzebują pielęgnacji ?

Wstajesz rano, próbujesz coś wymodzić na głowie/ułożyć swoje włosy. Czujesz, że twoje włosy się plączą po wcześniejszym nałożeniu odżywki. Stanowi to dla Ciebie dyskomfort i nie wpływa to dobrze na Twoje samopoczucie – moje włosy źle wyglądają. Potrzebujesz wygładzić sobie końcówki, bierzesz prostownicę i wygładzasz je bardziej – efekt Cię zadowala. Mijają dwa tygodnie i nie możesz rozczesać włosów a miało być tak dobrze… .

Nasze włosy nie mówią, jedynym sposobem komunikacji włosów z nami jest obserwowanie ich.
Jeżeli włosy są suche, bez połysku, rozdwojone końce, plączące się, to znaczy, że trzeba je odpowiednio nawilżyć.

Dlaczego tak się dzieje:

Kiedy włosy są suche i bez połysku – łuska włosowa jest lekko naruszona, uszkodzona, ułożona jest na włosie w sposób nieregularny, to powoduje, że powierzchnia włosa nie jest gładka przez co włos gorzej odbija światło.
Rozdwojone końce – włosy na końcach są najstarsze, przeżyły najwięcej: suszenia, prostowania (ogólnie użycie wysokiej temperatury), promieni UV. Przez co są najbardziej narażone na nieesetyczny wygląd.
Plączące się włosy – włos, który już jest zniszczony, struktura łuski włosowej jest powyłamywana, bez połysku. Przez to, że włos ma nieregularną strukturę jego powierzchnia działa jak mikroskopijne haczyki, które przy próbie rozczesania włosów objawia się trudnością w rozczesywaniu, poplątaniem i kołtunami.

Zniszczenie włosów będzie się pogłębiało bez odpowiedniej pielęgnacji. Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to nie używać produktów suchych takich jak: mocny lakier do włosów, pianka silnie utrwalająca – wszystko co dobrze utrwala włosy działa wysuszająco na włosy. Użycie wysokiej temperatury np. prosownicy i suszarki powoduje, że łuska włosowa domyka się bardzo i włos lepiej wygląda. Jednak domknięcie łuski włosowej wysoką temperaturą przy włosach w złej kondycji powoduje, że musimy dłużej oddziaływać na nie wysoką temperaturą. Co  jeszcze bardziej pogłębia ich zły stan.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów, których zadaniem jest zregenerowanie i wyrównanie struktury włosa, w pewien sposób oklejają go wypełniając wyłamane łuski. Daje to połysk, niestety łuski włosowe nie odrastają i proces odnowy włosa należy powtarzać niemal cały czas. Niestety to czego włos potrzebuje nie idzie w parze z estetyką. Włos potrzebuje być nawilżany, czasem nadmierne nawilżenie włosa objawia się ciężkością fryzury lub nawet porowatością włosów.

Pamiętajmy nie dopuszczajmy do nadmiernego przesuszania się włosów, jeżeli zauważysz pierwsze sygnały tego procesu nie wpadaj w panikę, wyklucz elementy, które je niszczą, zaobserwuj jakie to jest uszkodzenie i odpowiednio zadziałaj. Zawsze obserwuj to jak wyglądają Twoje włosy i odpowiednio je pielęgnuj. Dobrze jest mieć kontakt z fryzjerem, który dobierze odpowiednią pielęgnację.

Dodaj komentarz

Bez zmartwień! Adres e-mail, który podasz nie zostanie opublikowany.